Grudzień 04 2023 16:16:11
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Download
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Szukaj
45 lat minęło....jak jeden dzień!
Nasza Buda Kochana doczekała wieku, o którym się zwykło mawiać, że Balzakowski. Nie grzmią armaty, nie słychać orkiestr dętych, nie przemawiają mówcy. Komu chciałoby się świętować kiedy jubileusz nie jest okrągły, gdy za progiem eksperymentalna matura!
Ale wielu spośród nas, gości tego portalu to...dzieci, wychowankowie, to absolwenci liceum nowskiego, które rozpoczęło swą działalność pod kierownictwem Tadeusza Sworowskiego w roku 1960. Rzućcie okiem na tablo z pierwszymi maturzystami; warto życzyć obecnej dyrekcji, żeby organ prowadzący czyli starostwo powiatowe, dało takie możliwości zatrudnienia nauczycieli i personelu pomocniczego – szkoła miała własnego lekarza i dentystę!!!

Nawet obecne debaty na naszym portalu o stronie ogólniaka, o ich komputerach pokazują naszą troskę, zmartwienie ich kłopotami, że los NBK nie jest nam obcy.

Zamiast laurki jubileuszowej – kilka pomysłów

Może ktoś, z miejscowych, pomógłby okrzepnąć stronie szkolnej, która niczym Feniks z popiołów powstała na nowo.

1.najpierw ją zaktualizować;

2.wcielić w życie pomysł Sata i kapy założenia Galerii Absolwentów, która stałaby się na pewno hitem a ucieszyła wszystkich absolwentów rozrzuconych po najdalszych zakątkach globu.

3.zamieścić tu pod tym newsem wspomnienia z lat nauki szkolnej w ogólniaku.

Nasza Budo Kochana - trwaj, rozwijaj się i bądź opoką; miejscem spotkań i wspomnień....a wszyscy Twoi absolwenci przypomną sobie co Ty dla nich zrobiłaś.A jednocześnie rozliczą się z tego, co oni zrobili; poza wspominkami???

Całego wieku działalności i kolejnych pokoleń udanych absolwentów!
sat dnia marzec 01 2005 10:25:14

Komentarze
sat dnia marzec 01 2005 10:42:29
No Bies ruszyłeś temat, który conajmniej połowę userów tego portalu wiąże ze sobą miłymi wspomnienia z NBK Ten skrót jest dobry!! Nasza Kochana Buda! Masz rację, strona LO musi ruszyć z kopyta, myślę że dyr. Kalinowski się o to postara i zobaczymy galerię korytarzowych tablo i nie tylko. Pewno z każdej imprezy jest tam masa zdjęć, ciekawych informacji.
dnia marzec 01 2005 11:22:21
Ty Bies nie boisz się sprawy o plagiat? NBK = Nasza Basia Kochana! A swoją ścieszką to fest buda; ja chodziłem do zawodówki i też było fajnie.
Patryk dnia marzec 01 2005 12:23:09
Jak ten czas szybko leci! Jeszcze tak niedawno obchodziliśmy 40-lecie NBK. Z tej okazji w gazetce szkolnej Bez Cenzury zamieszczona została lista wszystkich absolwentów. Był zjazd i uroczystość. Szkoła dostała w upominku tapetę na pulpit :) kto nie widział niech zobaczy pod dłuuugaśnym adresem: http://www.sionowe.sxx.pl/e107_plugins/coppermine_menu/displayimage.php?pid=331&fullsize=1 45 latek to półokrągły jubileusz i też pewnie coś z tej okazji będzie się w szkole działo. Już mnie w murach tej szkoły nie ma, więc nie wiem co, ale jestem ciekaw! Niech ktoś napisze :)
dnia marzec 02 2005 07:52:41
przesłodziłeś Stary Dable - buda jak buda. Może dla jednych kochana - dla drugich wcale. Co tu się napalać? Ma miasteczko swoją szkółkę niedzielną. Bez wyrazu, bez ... po prostu jeszcze jedna przeszkoda do wzięcia. Może kiedyś w szalonych latach 60 tych było czym się zachwycać; w moich latach 90 tych było nudno, nijako i bylejako. Skończyłem i już - teraz mam swoje problemy.
dnia marzec 02 2005 13:46:11
Jestem ubiegłorocznym absolwentem i jestem za kontynuacją działalności strony netowej LO. Ktoś musi sie tym zająć. Byłem, co prawda, na tegorocznej Kopernikiadzie(już tylko w roli widza...) ale nie zawsze bedzie okazja... a jako 30-latek nie raczej przyjdę na salę gimnastyczną aby oglądać miłe efekty pracy bądż spontaniczne(improwizacja też sie czasem zdarzała) popisy uczniów mojej byłej budy. A z chęcią poczytałbym jednak o tej imprezie i nie tylko, pooglądałbym foty. Nie zawsze było różowo, ale wspomnienia jednak pozostają!!! Pozdro dla byłej klasy 4b, dla wychowawcy pana Majora. Arturro
kapa dnia marzec 02 2005 21:00:19
Dwa wspomnienia Marzena K. dziś starosta świecki będąc uczennicą grała rolę Ireny Dziedzic i werwą prowadziła spotkania przy kawiarnianym stoliku na uroczystościach szkolnych. Myślę, że wówczas nauczyła się publicznych wystapień. Marek S. dziś przewodniczący Rady Miejskiej w Nowem, przyszły dyrektor LO rozpoczynał karierę w zespole wokalnym w SP w Nowem założonym przez Eugenię Butyńską. PóĄniej cały ten zespół znalazł się w Liceum i reprezentował szkołę na ogólnopolskim festiwalu sztuki szkolnej w Siedlcach zdobywając laury. Tak to drzewiej młodzież robiła kulturę. Szkoły wówczas robiły bardzo wiele żeby młodzi mogli realizować swe umiejętności - a to zespół muzyczny, a to w sporcie, a to w nauce.
nimius dnia marzec 03 2005 06:59:56
Kapa masz racje , ta szkoła robiła kluturę. Dorzucę kolejne dwa wspomnienia.
Pamiętam ze swoich lat szkolnych Kabaret, nie pamiętam czy miał jaka nazwę. Zespół ten robił wspaniałe spotkania w szkole i na wyjazdach, numerem koronny w każdym występie był balet Jezioro Łabędzie Czajkowskiego, oczywiście w wykonaniu chłopaków ze zgrabnymi nogami :-)))
Pamiętam również kilkuletnią działałność orkiestr dętych, których pod okiem prof. Targańskiego szkolili członkowie zakładowej orkiestry PFM.
kabest47 dnia marzec 03 2005 14:22:21
Braciszek mi wspomniał/przypomniał/, że w początkach ogólniaka faktycznie był zespół muzyczny, na pianinie grał pono Jacek M.,była gitara, perkusja, akordeon póżniej jeszcze dwie solistki z II klasy.
kabest47 dnia marzec 03 2005 14:27:03
Na portalu LO, który spenetrowałem dwa dni temu, wśród nauczycieli chemii nie znalazłem nazwiska Zofki, a dam głowę, że mnie uczył-a podstaw astronomii na pewno Zofkowa.
sat dnia marzec 03 2005 14:39:34
Nie musisz Kabest dawać głowy, ci nauczyciele oboje uczyli w LO , sam pamietam ich z tablo... bo za mnie to ich juz nie było ,to kolejny dowód, by strona LO się lepiej rozwijała i modyfikowała, by można było takie błędy weryfikować...często są tam zmienione z lekka nazwiska..
dnia marzec 03 2005 16:59:53
z pamięcia tak bywa. Teresa i Jerzy Zofkowie. Ona matematyka i astronomia? czy raczej to on był od atronomii?? Bo jego specjalność to fizyka. Naszą chemiczką wówczas była Wasiakowska. Skąd wątpliwości w sprawie astronomii - on zajmował się fotografią. Całkiem niedawno wysłuchałem jego opowieść o fotografowaniu nieba - pomógł mu w tym stojak wykonany przez Juliana P. Więc może on był też od astronomii - a prof. Teresa?
dnia marzec 03 2005 17:21:28
No tego jestem pewny. Teresa Zofka była astronomem. Chyba z Nowego wyjechała póżniej do Poznania pracować właśnie jako astronom.
dnia marzec 03 2005 20:28:43
To, że wyjechali oddzielnie to pewne. Musiałem być na studiach, gdy opuszczała miasto. Thanks.
kapa dnia marzec 03 2005 21:06:53
Przeglądam wpisy. Docierają do mnie poza portalem uwagi byłych uczniów. Rodzi się taki pomysł. W wielu waszych uwagach mowa jest o zdjęciach z tamtych szklonych czasów. Może więc czas stworzyć dodatkową kategorię foto - zdjęć z czasów szkolnych, z ogólniaka. Zdjęcia z imprez, wydarzeń, apeli, wycieczek czy poszczególnych klas. Co Wy na to ?
sat dnia marzec 03 2005 21:10:21
To bardzo dobry pomysł. Galeria NBK !! Tym bardziej, że ankieta zwiastuje zwolnienie miejsca na serwerku :-) To może być fajna galeria. Taki mały prezent dla NBK na 45-lecie..
dnia marzec 03 2005 22:33:21
Byłem uczniem ogólniaka w latach 1961 - 1965r. To były szalone lata.Mieliśmy szczęście - wtedy wszystko było pierwsze. Szkoła rosła razem z nami. Nauczyciele i my mielismy poczucie pewnego pionierstwa. Pamiętam bibliotekę, ale i gabinet dentystyczny, który był fantastycznym pretekstem, żeby nie być pytanym. Miałem taką przygodę odmeldowalem się, że muszę iść do dentysty. Gdy bumelowałem na korytarzu naprawdę asystentka p. Błażejewskiego przyszła do klasy po mnie. Wracam - a koledzy mówię o mojej woadce. Więc ja pani psor - widocznie muszę raz jeszcze iść do gabinetu - i się udało. Ale serdecznie wspominam psora Piekutowskiego. Jego szkołę sportu - on nas wdrażał do koszykówki, siatkówki i szczypiorniaka. To dzięki niemu mogliśmy wspólzawodniczyć ze Świeciem - to były nasze święte wojny. Poznaliśmy smak zwycięstwa i porażki. I wreszcie książki - to opowieśc na inną okazję.../kapa/
dnia marzec 04 2005 10:30:51
A kto jeżdził na fantastyczne obozy wędrowne w latach 90-tych?
dnia marzec 04 2005 10:37:56
Pewny jesteś, że chodzi o lata 90-te? Bo wcześniej też były niezłe wzdłuż całego wybrzeża Bałtyku?
sat dnia marzec 04 2005 10:43:05
Ja jeĄdziłem na te z lat 70 tych, wzdłuż wybrzeża. Świetne czasy .:-)
dnia marzec 04 2005 11:26:03
...a koncerty filharmonii - wszyscy lubili; niektózy dla muzyki i prelekcji; inni bo przepadały lekcje...ale kultura kwitła. Ś.p. Jerzy Targański przechadzał w te dni dumny jak paw...
dnia marzec 04 2005 13:03:00
Te z lat dziewięćdziesiątych i końcówki osiemdziesiątych były obozami górskimi - Sudety, Tatry, Bieszczady, Besdkidy.... niezapomniane!
dnia marzec 04 2005 15:13:22
Byłem na takim obozie w Karkonoszach, było odlotowo! Pozdrawiam wszystkich jego uczestników i organizatorów.
nimius dnia marzec 04 2005 16:23:19
Kiedy powstanie galeria NBK...zdaje się, że mam kilka zdjęć z obozów wędrownych tych znad morza, kilka zdjęć z lekcji - w LO w latach 70-tych..?
dnia marzec 04 2005 20:37:57
Nareszcie znalazł sie pozytywista tzn. pozytywnie zareagował. Wszak słowa to słowa - a foty to real.żądamy galerii NBK. Ceo na co czekasz ludzie nie ślą zdjęć bo nie widzą kategorii NBK.
nimius dnia marzec 04 2005 21:50:45
Ja nie w tym sensie pisałem o tych fotkach, aby teraz tu wywalczyć miejsce dla tych fotek, moge je umieścić w kategorii prywatne.. ale zauważyłem propozycje powstania takie kategorii.
dnia marzec 04 2005 23:45:34
no sat tez moze galerie zrobic , przeciez tez jest administratorem prawda? Widocznie Ceo nie ma teraz czasu. Sat na co czekasz ? a galeria to dobry pomysl
sat dnia marzec 05 2005 09:03:10
Ok. Jest już nowa kategoria NBK , do której można wrzucać wasze licealne zdjątka. :-)
Bies dnia marzec 06 2005 09:57:29
Ja nie wiem, gdzie ona jest? Może mam szelmowskie bielmo na oczach i nie odtrzegam. Mniej słów więcej zdjęć.
sat dnia marzec 06 2005 11:36:51
Dzięki Bies! Zrobiłem kategorię, ale widoczna była tylko dla adminów, przepraszam...teraz można wrzucac już fotki...jestem gapa number 2 :-)
dunder dnia marzec 06 2005 11:38:55
gapa number 3, bo number 2 dla kotleta - niesteta.
dnia marzec 07 2005 09:42:59
No to Galeria NBK ruszyła. Dzięki za zdjęcia z 1975r. O takie dokumenty chodzi. To jest historia. To są dzieje panie dziejku... niech internauci odnajdą swoich rodziców, krewnych...Tak budzono wiosnę trzydzieści lat temo - też rocznica!!!!!!!!! Do roboty archiwiści!!!!!!!!!!
sat dnia marzec 07 2005 09:49:38
Gapa number 3 :-) ze mnie - przy dodawaniu zdjęć dumbledore`a - opisałem Ąle zdjęcie to rok 1978r. -mała pomyłka :-)))
dnia marzec 09 2005 09:05:52
Dzisiaj news spadnie. Ale najważniejsze, że już kategoria NBK powstała. Langsam, langsam a absolwenci zaczną wiosenne porządki i wrzucą jakies fotki. Oby ...
sat dnia marzec 09 2005 09:18:56
Coś mi się zdaje, że tych fotek mało jest ze szkolnych czasów, sam niewiele mam, albo bardzo złej jakości z jakiegoś chyba Druha robione, albo nieciekawe....
dnia marzec 09 2005 09:23:40
Do kogo przesyłać te fotki????
dnia marzec 09 2005 09:30:56
Jeżeli są to skany, klikasz Galerię a tak jest ; Wyślij zdjęcie. Klikasz i postępujesz jak tam pisze i dotrze ono do adminów. Rozumiem , że chodzi o NBK więc pewnie nie muszisz określać katyegorii admin to zrobi
sat dnia marzec 09 2005 09:48:38
Dokładnie tak to się robi...Galeria, ugóry >WYŚLIJ ZDJĘCIE>>> i tak wstawiamy fotkr do odpowiedniej kategorii...mały opis i wyslij, jesli się okaże, że zdjęcie jest zbyt wielkiej rozdzielczości, to przerabiamy fotkę po otrzymaniu..
Bies dnia marzec 09 2005 17:57:29
W końcu galeria NBK ruszyła. Pojawiły się pierwsze zdjęcia prywatne z czasów uczęszczania bohaterów do NBK. Oto chodzi żeby wydobyć zdjęcia na pół prywatne. Z czasów naszego chodzenia do ogólniaka. Poszperajmy w archiwach domowych, czas na porządki wiosenne
dnia kwiecień 04 2005 20:01:47
Mam zdjęcia z lat 60-tych, tylko gdzie i do kogo mogę je przekazać???? Są na tych fotkach pewnie Rodzice młodych internautów.
dnia kwiecień 04 2005 20:48:46
1.Zeby wysłać zdjęcie musisz sie zarejestrować.2.Wejść do galerii i wybrać link - wyślij zdjęcie.3.Wybierz kategorię - w tym wypadku NBK; nadaj mu tytuł, krótki komentarz; wykonuj wszystko jak tam pisze. Admin odbierze i umieści w galerii.Będzie OK.
Patryk dnia kwiecień 06 2005 20:53:39
zacząć trzeba od tego czy są wogóle wskanowane? właściciel pisze przekazać, więc może na papierze...
dnia kwiecień 06 2005 21:19:28
Paki ma rację, niektórzy nie pojmuja wszystkich spraw związanych ze skanowaniem, przesyłaniem fotek...
kapa dnia kwiecień 21 2005 17:34:57
Dzięki kabest 47 - za zdjęcia, którymi zasiliłeś NBK. To początek wielkiej kolekcji - ważne, że są zdjęcia z lat 60-tych, gdy w naszej Budzie wszystko było pierwsze - profesorowie, my rekordziści sportowi, turyści na wycieczkach itp.
sat dnia kwiecień 21 2005 17:38:21
Tak - te zdjęcia są unikalne...nie ma ich wiele. Na dodatek kabest wyszuchrał świetne zdjęcia ( też unikatowe), z pogrzebu w latach chyba międzywojennych, to pozostawiamchyba ustaleniom naszych userów - badaczy :-)
kapa dnia maj 06 2005 09:22:55
Do nieuważnych internautów W galerii >NBK pojawiły się nowe, historyczne zdjęcia. Pierwszej z r. 1964 matury i inne. Warto się przyjrzeć tej pierwszej i wspomnieć swoją. Czy bardzo się różniła? Do wszystkich Zajrzyjcie do rodzinnych szuflad, przepytajcie rodziców czy nie mają zdjęć z czasóm nauki w ogólniaku? Warto, tworzymy fotokronikę NBK!!!!
maciek dnia maj 07 2005 01:23:39
nie mający skanera ale mający cyfrowy aparat mogą pstryknąć fotkę fotce byle wmiarę z bliska.Ci co nie mają możliwości i takiej niech się skontaktują z posiadaczenm skanera. Służe pomocą byle nie za dużo na raz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować lub nie masz konta?
Skontaktuj się z administratorem portalu - admin@miasto-nowe.com
Losowa Fotka
Ostatnie komentarze
News
Dziękuję i wzajemnie ż...
Wzajemnie Arku. Tym sz...
12 października ukaże ...
Dziesięć lat... Aż tru...
Tak jak pisze kapa - z...
Artykuły
Uzypełnienie, [url]htt...
ciekawy materiał dotyc...
[img]https://bi.im-g.p...
58Wiktoria prosze: [ur...
Arek, masz jakiś link ...
Informacja do 58Wiktor...
Dodatkowa informacja d...
Bies, masz może zdjęci...
Tak, została część bud...
Super, dziękuję. Coś n...
Fotogaleria
Poniżej link do wspomn...
Wystawa została zorgan...
Dzieki za kolejne info...
Na wystawie w zamku je...
Obecnie to juz history...
Dziękuję za informację.
Kapa daj namiar mniej ...
Nawet tyle nie zostało...
Piękne czasy, piękne m...
Portal ma się dobrze, ...
[i]Kurier Bydgoski 03-...
Kolejna publikacja z n...
[i]"Zakłada się park m...
Musi byc to gdzies udo...
Ciekawe ile osób otrzy...
Ile drzew rosło w tamt...
Ciekawy i rzetelny art...
R.I.P. (*) (*) (*)
Piękny motocykl : [url...
chyba tak ;)
Ostatnie artykuły
· Przyjaciel 1900 - 1901
· Fragmenty książki El...
· Przyjaciel 1899
· Przyjaciel 1897 - 1898
· Przyjaciel 1896
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Artykul "Utracona pr...
· Co z tym Neuenburgie...
· Rodzina Stasiewskich
· Wszelkie info o lini...
· Młynarz z Nowego Fra...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnio dodane zdjęcia

Nadanie imienia sali...

...a swego nie znacie.

Stary cmentarz

Bar Sambor

Po schodach w górę i...

Blacharz i Mistrz de...

Katastrofa samochodo...

Nowe - ośrodek przem...

Targi Meblowe w Nowe...

Otwarcie Targów Mebl...

W królestwie stolarz...

Organizatorzy Targów...

Targi Meblowe w Nowem

Katastrofa samochodo...

Z uroczystości 3- ma...

W Persie 30 XI 2019

Bzowo Restauracja M....

Planty zimą

Piękna niedziela w N...

Piękna uroczystość n...

W przyszłym roku tar...

W pomorskiej stolicy...

Królewstwo meblarzy ...

Jubileusz zasłużoneg...

Cenny zabytek histor...

Grupa członków Stron...

Sambor I gdański

Z WĘDRÓWEK PO POMORZ...

Wycieczka parowcem C...

Niespodzianka
Wygenerowano w sekund: 0.30 - 28 zapytań MySQL 15,789,609 unikalnych wizyt