Tytuł: Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel :: Kącik wspomnień czyli jak to drzewiej bywało

Dodane przez Ika dnia 08-03-2009 20:39
#7

Dzisiaj portal obchodzi siódme urodzinySmile Magiczna cyfra, mam nadzieję, że szczęśliwa dla portaluSmile
O portalu słyszałam krótko po jego powstaniu, ale dopiero w połowie 2004 roku zaglądnęłam na niego po tym, kiedy znajomy powiedział mi, że mogę na nim znaleźć ciekawe stare zdjęcia i fotografie. Siedziałam do późnej nocy, oglądałam , czytałam i nie mogłam się od niego oderwać. Zarejestrowałam się dopiero w styczniu 2005 roku, by dodać na niego stare zdjęcie.
Portal obudził we mnie pasję szperania w historii miasta, która drzemała we mnie od zawsze. Wciągały mnie wszelkie zagadki, niewiadome, tajemnice, które śniły mi się nawet po nocach Grin
Tu zaczęła się moja przygoda z gazetą, do której pisałam krótkie artykuły. Tu poznałam wielu interesujących i wartościowych ludzi, niektórzy z nich zostali moimi przyjaciółmi.
Portal w pewnym stopniu odmienił moje życie, wniósł do niego sporo dobrego. Teraz jest dla mnie pomostem , który łączy mnie z Nowem. Wystarczy, że włączam komputer, wchodzę na portal i już jestem w Nowem, rozmawiam z jego mieszkańcami, dowiaduję się o troskach i radościach miasta, o zmianach jakie w nim następują. Mogę nawet zobaczyć je na fotografiach.
Przez te lata portal zmieniał się, zmieniali się userzy, zmieniały się tematy na forum, problemy, portal stawał się coraz bogatszy. Dzisiaj jest kopalnią wiedzy i zdjęć na temat historii miasta. Tu można znaleźć prace, wiersze , zdjęcia i ciekawe wspomnienia mieszkańców.
Myślę, że możemy być dumni, że mamy taki portal, że mimo wielu burz, istnieje już siedem lat.
Czego można życzyć w dniu jego urodzin? By zawsze istniał, stawał się coraz bogatszy, przyciągał jak najwięcej osób związanych z Nowem i zawsze zaglądało się na niego z przyjemnością oraz tego, by znalazło się na nim jeszcze więcej wspomnień, zdjęć, poezji, prac i ciekawych informacji.
Mam też nadzieję,że przyszłość przyniesie nam rozwiązania zagadek, których nie udało nam się jeszcze rozwiązać i że wreszcie znajdzie się zwycięzca konkursu jaki ogłosił Kapa: konkurs na odnalezienie zdjęcia synagogi. Przypominam, zwycięzca miał otrzymać tytuł Poszukiwacza zaginionej synagogiSmile