Tytuł: Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel :: ALI DZIOMBA, czyli wszystko co o nim pamiętamy

Dodane przez szalupa dnia 02-06-2008 18:37
#13

NIestety KaJa nie dam Ci tej satysfakcji, sama wspominałam Alego Dziombę w komentarzach... bałam się, że ludzie tu w necie będą się z niego wyśmiewać, dlatego tak napisałam. Ja nikomu nic nie sugerowałam wyraziłam swoje zdanie. Zauważyłam, że ludzie, którzy chcą w Nowem coś zmienić i nie tylko trzepią językiem w necie i mają odwagę pisać co myślą są delikatnie mówiąc na każdym kroku gaszeni. Kazdy jest odważny w swoim kąciku w pokoiku szczelnie ukryci pod nikiem portalowym. Uważam, że w Nowem było wielu ludzi, o których warto pisać i wspominać. Zostawili po sobie coś z czego mieszkańcy korzystają do dziś, albo z łezką w oku wspominaja ich brak. Np. pan Pawlikowski... prowadził orkiestrę, to była duma Nowego, wtedy ludzie grali na instrumentach, dzisiaj pozostali tylko nieliczni, którzy grają z okazji świąt w kościele. Nowe miało i ma wielu wartościowych ludzi.

Takich ludzi chodzących ciągle na pielgrzymki było mnóstwo i mamy wspominać akurat p. Alego bo miał wadę wymowy i wszyscy się wtedy z niego śmieli?

Zaznaczam jeszcze raz, to jest moje zdanie i nie wszyscy muszą z nim się zgadzać. O tym czy mam pisać, będę sama decydować, chyba, że Arek mnie wyrzuci z tego portalu.