Tytuł: Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel :: Wspomnienia z amfiteatru

Dodane przez Ika dnia 06-06-2007 11:41
#19

Właściwie to nie pamiętam wielu konkretnych imprez. Pamiętam ,że było ich sporo i w sezonie zawsze coś tam się działo. Ze sław zapamiętałam wspomniany już występ Eleni. Odbył się na początku lat 80-tych, a może i nawet w samym 1980 roku. Przybył na niego tłum mieszkańców miasta i okolic.
Z tego co pamiętam, to na każdej imprezie nie brakowało publiczności, przeważnie brakowało miejsc siedzących. Miejsce to miało swój specyficzny klimat i z przyjemnością posiedziało się tam oglądając występy.
Wspomniany przez stongersika zespół Papa Dance, wystąpił z okazji Dnia Dziecka na początku lat 90-tych, kiedy amfiteatr był już " martwy". Ostatnie imprezy, to organizowany przez kilka lat z kolei (mniej więcej w latach 1989-92 r.),przez zespół The Castle " Rock pod murami". Występowały tam zaprzyjaźnione amatorskie zespoły rockowe i oczywiście miejscowe: The Castle i Vermouth. Amfiteatr był już wtedy praktycznie nie używany i nie był w najlepszym stanie.
Było sporo imprez z okazji różnych świąt.Występy dzieci i młodzieży ze szkół, występy chóru kierowanego przez panią E. Butyńską. Przyjeżdżali m. in. iluzjoniści, aktorzy, odbywały się też występy zespołów tanecznych.
Dużą atrakcją były wyświetlane latem, w późnych godzinach wieczornych filmy. Niestety, to było zarezerwowane tylko dla dorosłych, ale nie jeden dzieciak , tak jak wtedy strongersik, oglądał film gdzieś zza krzaczkówSmile
Ja podobnie jak szalupa miałam okazję występować na deskach amfiteatru i nie miałam tej przyjemności wejść na scenę po schodkach z garderoby. Myślę szalupa, że Tobie jeszcze spełnią się te marzeniaWink