Tytuł: Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel :: Towarzystwo Miłośników Miasta

Dodane przez nonameuser1 dnia 07-10-2005 12:02
#8

kapa napisal o TMM w komentarzu pod pewnym newsem "To była - jak się dzisiaj mówi - inicjatywa obywatelska. Kto chciał się zapisał. Dopiero później władza dołączyła. Władza dołączyła do Towarzystwa - nie odwrotnie. dlatego mówię, nie czekać na cud aż władza coś zrobi. Nie zrobi, bo nie ma pomysłu. Pomysły mają: dziewczyna z Rychławy, zegano, Woźnicka i wielu innych. W nich nadzieja. kapa".

ja mysle podobnie jak ceo ze dzis czyms w stylu tego towarzystwa jest ten portal. kiedys trzeba bylo sie pewnie spotykac i dyskutowac nad pomyslami, dzis mamy internet i takie dyskusje znacznie latwiej przeprowadzac na zywo, codziennie. na portalu pojawiaja sie nowe pomysly, niektore bardzo dobre. sa ludzie - prawidziw milosnicy miasta, ktorzy mimo wszytsko, czasem niezauwazeni cos robia dla miasta, dla siebie. jedynym minusem tego portalu jako towarzystwa jest to, ze w przeciwienstwie do tamtej organizacji ludzie nie potrafia sie zebrac i zorganizowac aby zrobic cos wspolnie. taki minus internetu. kazdy cos by chcial i ma pomysly ale gdy przychodzi do konkretow to malo kto jest pewnie chetny do dzialania. gdyby portalowicze zorganizowali sie tak naprawde, jak wtedy milosnicy miasta, moznaby przeprowadzac zapewne bardziej widoczne dzialania, postulowac pomysly i naciskac wladze, bo grupa zawsze ma wiekszy wplyw.

ja mysle ze z czasem powstanie dzieki temu portalowi takie towarzystwo milosnikow jak wtedy, czuc to w internetowym powietrzu, jest taka potrzeba.