Tytuł: Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel :: krzyak i kapliczka cmentarna

Dodane przez wars98 dnia 13-08-2006 15:05
#38

Użytkownik Kabest47 pisze: Też mi się plączą, nawzajem przeplatają fakty i stare opowieści: te o Jeziorze Czarownic z legend, z tymi o Jeziorze zwanym Popówek lub Popówkiem. Dopóki nie mam pełnej wiedzy i jak Kapa nie znam wszystkich legend nie mogę tu wprowadzać/na portal/,moich wczesnomłodzieńczych fobii i fascynacji.
P.S. - ale czołg leży na pewno na dnie Popówka, a w Jeziorze pewnie jakiś dziwny pojazd na holzgas, zatopiony przez przypadek, albo ze złością /bo kapitalistyczny/, bądż przez brak wyobrażni /sanna na lodzie/ lub sabotaż, a tego zacni i moralni nowianie przez skromność już nie pamiętają{sic!}

Witam! :-)
Trafiłem na to forum przez przypadek. Zainteresowała mnie uwaga użytkownika Kabest47 odnośnie czołgu i innych wraków zatopionych w jeziorach koło Nowego nad Wisłą.
Zajmuję się poszukiwaniem militariów. Pragnę zaznaczyć, że działam legalnie Współpracuję z muzeami, służbą konserwatorską, mediami, itede itepe.
Żeby nie było, że bajki opowiadam to napiszę, że ostatnio (tj. na początku czerwca) razem z przyjaciółmi z Sekcji Historyczno-Eksploracyjnej Towarzystwa Przyjaciół Sopotu (www.eksploracja.eu) i Gdańskiego Bractwa Historii Wojskowości (www.gbhw.com.pl) wydobywaliśmy ok. 900 kg silnik (Jumo 211 F-1) i inne już mniejsze szczątki niemieckiego bombowca Heinkel He-111. Trafiły one do kolekcji militarnej GBHW na zamku w Gniewie.
Obecnie ja i TPS przygotowujemy się do wydobycia niemieckiego działa samobieżnego SturmgeschĂźtz (StuG) dla Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, które jako jedyne w Polsce ma bogatą kolekcję pojazdów pancernych (w dodatku w większości sprawnych).
Jakby się kto pytał to StuG będzie remontowany!
Patroni medialni to m.in.: National Geographic Polska, The Warsaw Voice, Inne Oblicza Historii, Polska Zbrojna.

Dlatego jeśli można to prosiłbym o informacje w sprawie wraków (tych i innych) - tu na forum lub na priva ([email]wars98@wp.pl[/email]).
P.S. 1. Gdzie jest jezioro zwane Popówek lub Popówkiem?
P.S. 2. To drugie jezioro, gdzie ma być zatopiony pojazd na holzgas, to jak rozumiem chodzi o Jezioro Czarownic?
P.S. 3. Czy można prosić o informację, gdzie są te jeziora/bagna? Jakaś mapka lub szkic może?
Pozdrawiam
wars98

napisany przez: wars98, 13-08-2006 - 14:45 [addsig]