Świetlica NFM
Dodane przez arek dnia Marzec 16 2011 20:17:20
Emerytka pani Wanda Larecka znalazła w swoich zbiorach 4 zdjęcia z dzialalności świetlicy fabryki mebli, która znajdowała się wówczas przy Rynku (obecnie sklep p. Jopka). Placówka ta tętniła życiem. Były zespoły śpiewacze i recytatorskie.

Na pierwszym zdjęciu są panie Chmielecka i Grochocka, na drugim duet śpiewaczy pań: Szuflitowskiej i Żurawskiej. Na trzecim zdjęciu są panie z obydwu zdjęć w duetach, a przy fortepianie pani Górska.
Na czwartym zdjęciu zespół recytatorski, lecz nie został rozpoznany. Może internauci będą mogli coś dodać?

Zenon Gurbada

Komentarze
spica dnia październik 05 2009 12:10:38
Pierwsza osoba z lewej to prawdopodobnie Krysia Konrad, druga Irena Trepkowska( z męża), trzecia Teresa Nowicka (z męża Iwaszko) czwarta nie wiem, piąta to chyba jest Maryla Eichberger? smiley
rampa dnia październik 05 2009 12:24:33
Piąta osoba to nie jest Maryla. Wydaje mi się, że jest to Danka Listewnik.
sat dnia październik 05 2009 19:46:26
Może ktoś by określił w jakich latach funkcjonowała ta świetlica przy Rynku? Co jeszcze tam było w latach powojenych? Moja pamięć sięga lat, kiedy istniał tam klub "Sambor" ten za p. Gappy i i jeszcze kilka lat wstecz za Marka Majewskiego.
rudy_ment dnia październik 05 2009 20:24:58
Ja pamiętam strzelnicę Ligi Przyjaciół Żołnierza. To, co pamiętamy jako klub Sambor składało się z dwóch pomieszczeń. Strzelnica mieściła się w tym dalszym, położonym dalej od Rynku. Wchodziło się do niej jak dzisiaj do mieszkań, z boku. Tuż przy drzwiach już była lada i strzelało się przez długość pomieszczenia. Jeżeli pamiętam wiatrówki przechowywane było w mieszkaniu Rynek 9, może ze względu na bliskość i łatwośc przeniesienia? smiley
spica dnia październik 06 2009 11:48:23
Ja pamiętam ten klub z kawiarenki,chodziłam tam jako nastolatka na randki smiley) i na czarno-biały telewizor,pamiętam że oglądałam film" Mata - Hari" z Josephine Baker.Nauczyłam się tam od koleżanki zapalić pierwszego papierosa smiley) Były to lata 59- 62. Kawiarenkę prowadziła jak się nie mylę najpierw pani Owczarzak, później pani Murawska. To były czasy !!!