Wsiąść do pociagu.... aby nie stać w korkach
Dodane przez 23121959 dnia Sierpień 07 2010 21:36:44
Jeszcze lato, jeszcze czas na wakacyjną włóczęgę. Czasem aż kusi, aby ściskając w ręku kamyk zielony podejść do pociągu i pojechać w ciekawym stylu - gdzieś hen daleko - albo całkiem blisko - ale zawsze w nieznane i nieoczekiwane.
Proponuję wiec taką mini wycieczkę. Najpierw krótkie przemieszczenie do Grudziądza, bo stad rozpoczniemy nasze eskapady.
A dalej gdzie?
To zależy już od nas.
Możemy stąd pojechać kolejowym wagonem w ciekawą trasę - np. przez Kwidzyn, Malbork, Elbląg do Tolkmicka. I tu możemy już wysiąść i przesiąść się na stateczek i dalej Zalewem Wiślanym do Krynicy Morskiej. Entuzjaści kolei na pewno będą woleli pojechać dalej, bo aż do Braniewa. Powrót do Grudziądza wieczorem tą samą trasą.
No i extra sprawa.
W każdą sobotę z Grudziądza odjeżdża do Sztutowa pociąg. Mija Kwidzyn, Malbork, Szymankowo. Na odcinku wąskotorowym Nowy Dwór Gdański r11; Stegna r11; Sztutowo ciągnie nas parowóz !!!!!!!!!!!!!
Żuławska kolejka wąskotorowa jest świetnym letnim przeżyciem, warto tego spróbować. Nie stoisz w korku a czas płynie zupełnie inaczej - wolno i zjawiskowo.
Ja doświadczyłam takiego cudu w ubiegłym miesiącu i zapewniam, że to było to ...
Dla poszerzenia wiadomości link do strony kolei Arriva - http://www.arriva.pl/