Marzec 28 2024 13:52:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Download
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Szukaj
Zobacz temat
Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel » Portal Nowego nad Wisłą » Forum
 Drukuj temat
Przez żołądek do serca - kącik kulinarny
maciek_bis
Oba przepisy na knedle prozte acz zacne, wypróbuję je z pewnością.
Co zaś sie tyczy ananasów polecam grillowane.
Surowego annasa oboeramy ze skóry kroimy w plastry , wykrawamy rdzeń ze środka( doskonale sprawdza sie nakrętka aluminiowa od flaszeczki) tak oprawione ananaski moczymy w mleku lub smietance cocosowej i obraczamy w grubym brązowym cukrze.
tak spanierowane ananaski kładziemy na mcni rozgrzny ruszt tak by cukier zkarmelizował sie natychmiast.
Same sa pychotkowate a można podać je z lodami

1 ananas
1 puszeczka mleczka lub śmietanki cocosowej
około 150 gram brynarnego cukru.
dobrze nagrzany grill ( można na tackach)Smile
Maciek P
 
szalupa
Polecam pastę na kanapki:
kostka twarogu, puszka tuńczyka, biała rzodkiew starta na tarce. To wszystko wymieszać z jogurtem lub śmietanką czy też majonezem- zależy jakie to ma być kaloryczne. Dodać soli ziołowej, na wierzch kanapki ogóreczek, szczypiorek( dodatki dowolne ) mówię Wam paluszki lizać.
 
23121959
BARDZO BARDZO BARDZO MOCNE CIASTO NIEKONIECZNIE WIELKANOCNE Pfft Pfft Pfft

Wiem, że lubicie piec ciasta, więc przesyłam Wam najnowszy przepis. Jak znalazł na Wielkanoc.

Składniki


- 1 kostka masła
- 2 szklanki cukru
- 2 szklanki mąki
- 1 łyżeczka soli
- 4 jajka
- 1 szklanka suszonych owoców
- 1 szklanka orzechów
- sok cytrynowy
- proszek do pieczenia
- 3 lub 4 szklanki dobrej whisky

Sposób przygotowania


Przed rozpoczęciem mieszania składników sprawdź czy whisky jest dobrej jakości.
Dobra ... Prawda?
Przygotuj dużą miskę, szklankę itp. utensylia kuchenne.
Sprawdź, czy na pewno whisky jest taka jak trzeba ....
By być tego pewnym nalej jedną szklankę i ...wypij tak szybko jak to możliwe.
Powtórz operację.

Przy użyciu miksera elektrycznego ubij kostkę masła na puszystą masę, dodaj łyżeszke sukru i ubijaj dalej.

W miedzyszasie zprawdź czy whisky jest na pewno taka jak czeba. Najlepiej szklaneczke.
Abo dwie.
Otwórz drugą butelkie jeźli czeba.
Wszuś do mniski dwa jaaajka, obie szklanki z owosami i upijaj je mikserem.
Spawś jakoź wiski żepy pootem gośie nie mufili sze jest trojonca. Wszuś do miszki szyśką sul jaką masz w domu czy so tam masz szysko jeno so.
Wymieszaj fszysko z oszehami i sukrem fszysko jedno i fszudź monki ile tam masz w domu.
Osmaruj piesyk masem i wyklej siasto na plache piesyka, usaw ko na 350 stofni saaamknijj źwiszki.
Spawś jakoś fiski sostatniej klaneczki ot pieszenia siata i iś spaaaś!
SmilePfftGrin

Życie jest jak jazda na rowerze.
Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód - Albert Einstein
 
szalupa
GrinGrinGrin heh, dobre
 
sat
GrinGrinGrinGrinGrin hahahahaa - super 23121959! Przetestuję ten pszepsis SmileSmile
 
zimmek
Przepis na szarlotkę- tylko dla mężczyzn!


1. Z lodówki weź 10 jajek, połóż na stole ocalałe 7, wytrzyj podłogę, następnym razem uważaj!

2. Weź sporą miskę i wbij jajka, rozbijając je o brzeg naczynia.

3. Wytrzyj podłogę, następnym razem bardziej uważaj! W naczyniu mamy 5 żółtek.

4. Weź mikser, wstaw do niego skrzydełka i zacznij ubijać jajka.

5.Wstaw od nowa skrzydełka do miksera, tym razem do oporu. Zacznij ubijać.

6.Umyj twarz, ręce i plecy. W naczyniu zostały 2 żółtka, dokładnie tyle potrzeba na szarlotkę.

7. Oklej ściany i sufit kuchni gazetami, meble pokryj folią, będziemy dodawać mąkę.

8. Nasyp 20 dkg mąki do szklanki, pozostałe 80 dkg zbierz z powrotem do torebki.

9. Sprawdź, czy ściany i sufit są oklejone szczelnie, przystąp do miksowania.

10. Weź szybciutko prysznic!

11. Weź 4 jabłka i ostry nóż.

12. Idź do apteki po jodynę, plaster i bandaże. Po powrocie zacznij obierać jabłka. Przemyj jodyną kciuk!

13. Potnij jabłka w kostkę pamiętając, że potrzebujemy 2 jabłek, więc nie wolno zjeść więcej niż połowę! Przemyj jodyną palec wskazujący i środkowy.

14. Jedyne pozostałe jabłko pocięte w kostkę wrzuć do naczynia z ciastem, pozbieraj z podłogi pozostałe kawałki i przemyj woda.

15. Wymieszaj wszystkie składniki w naczyniu mikserem, umyj lodówkę, bo jak zaschnie, to nie domyjesz!

16. Przelej ciasto do foremki, wstaw do piekarnika.

17. Po godzinie, jeśli nie widać żadnych zmian, włącz piekarnik.

18. Po przebudzeniu nie dzwoń po straż pożarną! Otwórz okno i piekarnik!

Po tych przeżyciach nie pozostaje nic innego jak pójść do sklepu i kupić coś z większą zawartością alkoholu. Smacznego!!!
Fotografia reportażowa i przyrodnicza
http://picasaweb....m/zimmek68
Fotografia okolicznościowa
http://mariuszzim...ogspot.com
 
http://mariuszzimny.blogspot.com
spica
Po tych przeżyciach to byś u mnie wyleciał przez okno razem z futryną!!! GrinGrinGrin
 
sat
heheheheGrin
 
szalupa
8, 9 i 10 punkt tworzenia ciasta w/g zimmka, przeżyłam autentycznie...Grin tak się niestety kończy dodawanie mąki, jak duchem się jest zupełnie gdzie indziej i rozumu nie starcza WinkGrinGrin
 
arek
zimmek sprobuje twojego przepisu , mysle ze to sie moze udac ;-)
 
miasto-nowe.com
domino1583
Zimmek serdecznie się uśmiałem z twojego przepisu i dobrych rad,ale moim zdaniem wpuścić chłopa do kuchni to wielkie ryzyko,a jak pisze spica nie jeden wyleciałby z kuchni razem z futryną po takim eksperymencie.Smile
 
spica
Podaję przepis na tanią i dobrą drożdżówkę która zawsze się uda!

Szczypta soli,10 dkg drożdży,2 waniliowe cukry, 1 szkl.oleju, 1szkl.mleka ,4 jajka ,4 czubate szklanki mąki.

Do miski wsypać szczyptę soli.Na sól, rozkruszyć 10 dkg drożdży,posypać to szklanką cukru i cukrem waniliowym, polać olejem i mlekem,rozetrzeć osobno jajka i polać nato jajka NIE MIESZAĆ!!!
Na to wsypać 4 szkl. mąki i pozostawić na trzy godziny pod przykryciem! NIE MIESZAJĄC!!! Po 3 godz.zamieszać drewnianą łyżką i wyłożyć na natłuszczoną blachę.Piec ok.pół godziny 180 stopni.
Kruszonka: pół kostki tłuszczu,pół szklanki cukru i waniliowy, szczypta proszku do pieczenia, ok.1 szkl. mąki. To wszystko - smacznego , jest bardzo dobra i pachnie w całym domu!!!
 
sat
szklanka cukru, cztery szklanki mąki, do kruszonki znów szklanka mąki - to wg. mnie jest za drogo...wg zimmka przepisu to będzie jakieś 5 kg wszystkiego...o a jeszcze szklanka oleju, to też bedzie jakies pół litra poza szklanką GrinGrin Nie dla chłopów ten przepis, pewno by pachniało w całym domu przez rok Smile i tapetowanie gazetami przed pieczeniem konieczneSmile

 
szalupa
Sat, toż to przepis dla cepów, a co dopiero dla tak wszechstronnie uzdolnionego i rozgarniętego gatunku jakim są mężczyźni Pfft nie musisz mieszać, urabiać, rozrabiać tylko sypać warstwami do miski GrinGrinGrin
 
sat
spica napisała : Po 3 godz.zamieszać drewnianą łyżką i wyłożyć na natłuszczoną blachę....

Co to znaczy zamieszać? Raz dwa, trzy razy machnąć ta łyżką? Grin
Trudnośc polega na tym napełnianiu czterech szklanek mąki ...a jeszcze czubate mają być Smile

Nie ma jak ciasto na pierogi, wszystko na blat stołu, mąka, jaja, szczypta soli, zamieszać...urobić ciasto, nawet nie myślę ile tej mąki ma być, ciasto czuję w łapskach jak urabiam.... gorzej jak pomylę mąkę z cukrem pudrem GrinGrin
 
szalupa
Dokładnie sat, tak to znaczy...Raz, dwa, trzy razy machnąć tą łyżką!!!Grin
Chyba na łikend upichcę taką drożdżówkę Smile
 
spica
szalupa polecam, jest bardzo dobra i tania! Tylko zrób tak jak napisałam.Sat, jak upieczesz taką drożdżówkę i ci się uda to napisz! Tylko nie pomyl mąki z cukrem pudrem, bo będzie na mnie! Grin
 
szalupa
Upiekłam drożdżówkę spicy, kurcze... udała się!!!ShockGrinGrin jest pyszna...a muszę się przyznać, że ciasta mi nigdy nie wychodzą. Mówię sobie dość kobieto...weź się i upiecz coś w końcu!!! no to się zabieram; najpierw oblewa mnie zimny pot, potem drżą mi ręce, następnie mam dużo wątpliwości czytając przepis- wlewam sobie lampkę wina, po czym dzwonię do barbaros z okrzykiem- RAAAAATUUUUUUJ !!! i przybywa- zazwyczaj Wink. Dzisiaj nie dzwoniłam do barbaros...sama upiekłam. Spica, dzięki Tobie uwierzyłam w siebie Frown
 
spica
szalupa bardzo się cieszę!!! ja pierwszy raz jak piekłam to też w życiu nie myślałam że mi się drożdżówka uda,ale to przepis mojej synowej która świetnie piecze i torty i serniki i jeże i kopiec kreta ( tak nazywa się tort) z bitą śmietaną i bananami. Ta drożdżówka jak wkładasz poszczególne składniki to nie wygląda ciekawie ale jak się trzymasz przepisu to jest okej! Jak masz większą blaszkę to możesz dodać 1 jajko więcej i 1 szklankę mąki więcej. Moja synowa nazwała tę drożdżówkę : drożdżówka dla leniwych - taka jest łatwa! Nawet antytalent ją upiecze! GrinGrin
 
barbaros
Chcę tu zamieścić małe dementi. Otóż szalupa piecze wspaniałe ciasto zwane kruszankowcem i wychodzi jej ono zawsze wspaniale, więc nieco tutaj kokietuje kreując się na ciastowe antytalencie. No ale tak już ta wiedźma maCool
barbaros
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować lub nie masz konta?
Skontaktuj się z administratorem portalu - admin@miasto-nowe.com
Losowa Fotka
Ostatnie komentarze
News
Dziękuję i wzajemnie ż...
Wzajemnie Arku. Tym sz...
12 października ukaże ...
Dziesięć lat... Aż tru...
Tak jak pisze kapa - z...
Artykuły
Uzypełnienie, [url]htt...
ciekawy materiał dotyc...
[img]https://bi.im-g.p...
58Wiktoria prosze: [ur...
Arek, masz jakiś link ...
Informacja do 58Wiktor...
Dodatkowa informacja d...
Bies, masz może zdjęci...
Tak, została część bud...
Super, dziękuję. Coś n...
Fotogaleria
Poniżej link do wspomn...
Wystawa została zorgan...
Dzieki za kolejne info...
Na wystawie w zamku je...
Obecnie to juz history...
Dziękuję za informację.
Kapa daj namiar mniej ...
Nawet tyle nie zostało...
Piękne czasy, piękne m...
Portal ma się dobrze, ...
[i]Kurier Bydgoski 03-...
Kolejna publikacja z n...
[i]"Zakłada się park m...
Musi byc to gdzies udo...
Ciekawe ile osób otrzy...
Ile drzew rosło w tamt...
Ciekawy i rzetelny art...
R.I.P. (*) (*) (*)
Piękny motocykl : [url...
chyba tak ;)
Ostatnie artykuły
· Przyjaciel 1900 - 1901
· Fragmenty książki El...
· Przyjaciel 1899
· Przyjaciel 1897 - 1898
· Przyjaciel 1896
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Artykul "Utracona pr...
· Co z tym Neuenburgie...
· Rodzina Stasiewskich
· Wszelkie info o lini...
· Młynarz z Nowego Fra...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnio dodane zdjęcia

Nadanie imienia sali...

...a swego nie znacie.

Stary cmentarz

Bar Sambor

Po schodach w górę i...

Blacharz i Mistrz de...

Katastrofa samochodo...

Nowe - ośrodek przem...

Targi Meblowe w Nowe...

Otwarcie Targów Mebl...

W królestwie stolarz...

Organizatorzy Targów...

Targi Meblowe w Nowem

Katastrofa samochodo...

Z uroczystości 3- ma...

W Persie 30 XI 2019

Bzowo Restauracja M....

Planty zimą

Piękna niedziela w N...

Piękna uroczystość n...

W przyszłym roku tar...

W pomorskiej stolicy...

Królewstwo meblarzy ...

Jubileusz zasłużoneg...

Cenny zabytek histor...

Grupa członków Stron...

Sambor I gdański

Z WĘDRÓWEK PO POMORZ...

Wycieczka parowcem C...

Niespodzianka
Wygenerowano w sekund: 0.12 - 28 zapytań MySQL 15,999,286 unikalnych wizyt