Marzec 29 2024 13:40:52
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Download
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Szukaj
Zobacz temat
Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel » Portal Nowego nad Wisłą » Forum
 Drukuj temat
Film
kornomaniak
Podrzucam bardzo ciekawy filmik Jest to odliczanie o 100 do 1 cytatami z różnych filmów
http://www.widelec.pl/widelec/1,82861,5209581,100_cytatow_z_filmow_-_odliczanie.html
Ciekawe czy znajdzie się taki znawca kina i potrafiłby wymienić wszystkie tytułu filmów.
 
barbaros
Dzięki, kornomaniak, pobawię się na pewnoWink Ciekawe, czy zasiądziesz dzisiaj o 23.10(TVN) przed telewizorkiem, żeby obejrzeć "Łowcę snów" wg powieści Twojego ulubionego Stevena Kinga..?
barbaros
 
kornomaniak
Jak zwykle jak fajne filmy lecą w TV to ja zawsze mam nocki Sad
Co do filmiku to poznałem zaledwie z 10 filmów , za dużo czarno-białych to nie moje lata a szkoda bo zabawa była by przednia. Tobie Barbaros życzę powodzenia w rozpoznawaniu tych filmów.
 
23121959
Czy słyszysz te oklaski Barbaros?!
Są dla ciebie, brawoooooooo!SmileSmileSmile
Bal w reżyserii Scoli i ze wspaniałą muzyką Vladimira Cosma należy do moich ulubionych.
Nie wszyscy jednak mają o nim takie zdania. Kiedy obejrzał go mój syn, skwitował krótko: przegadany, czym rozśmieszył mnie do łez. Ważne jednak, że śledził akcję od początku do końca a to już coś!Pfft
 
barbaros
DziękiWink Miałam okazję kilka razy słuchać fragmentów muzyki z tego filmu ( jest naprawdę interesująca), ale samego musicalu nie widziałam. Wszystko przede mną!
barbaros
 
kornomaniak
Co to jest Prozium i w jakim filmie go uzywano?
 
bandzioras
Moim zdaniem chodzi o film Equilibrium, a prozium to lek, pozbawiający ludzi wszelkich emocji, uczuć, który w tym filmie musiała zażywać ludność państwa Libria.
Edytowane przez bandzioras dnia 24-05-2008 21:29
 
kornomaniak
Brawa dla Ciebie odpowiedź bardzo dobra
 
bandzioras
Film ten został nakręcony podczas prawdziwych wyścigów F1 i nafaszerowany jest efektami specjalnymi. Przedstawia losy pewnego kierowcy, a właściwie kilku. Film porusza bowiem kilka wątków, łącznie z tym melodramatycznym w tle.

Moje pytanie brzmi - jaki jest tytuł tego filmu, a także kto jest autorem scenariusza i jednocześnie odtwórcą jednej z głównych ról w filmie?
 
kornomaniak
Stawiam w ciemno że chodzi o film Wyścig (Driven) Autorem scenariusza jest Sylvester Stallone
 
bandzioras
Brawo! Jak zwykle świetna odpowiedź. Smile
 
barbaros
Po długim czasie- kolejna zagadka. Pewien znany i zamożny redaktor gazety zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Sprawne pozostaje tylko jedno oko, a właściwie jego jedna powieka...Odtąd jedynie przy pomocy ruchu powieką będzie porozumiewał się ze światem i opowie o tym, jak to jest być więźniem własnego ciała... Film zrealizowano w ub.roku na podstawie książki i można go właśnie obejrzeć w kinach Trójmiasta. O jaki film chodzi ?
barbaros
 
Elbereth
To "Skafander Motyla"
 
barbaros
Prawie dobrze, Elbereth. Książka,J.D.Baubie'go, wg której nakręcono film, nosi tytuł "Skafander i motyl". Natomiast J.Schnabel zatytułował swój film - "Motyl i skafander". Ciekawostka - zdjęcia do tego filmu są dziełem Polaka, Janusza KamińskiegoWink
barbaros
 
barbaros
Małe spostrzeżenie - przeczytałam dzisiaj wszystkie posty w temacie filmowym i zauważyłam, że na którejś stronie pojawiła się już wzmianka Thora o filmie "Motyl i skafander". Ja jednak obejrzałam ten fim niedawno i stąd moja zagadka...
To teraz kolejne pytanie o kolejny film. Amerykański inżynier podróżuje statkiem z piękną, o wiele młodszą kobietą. Spędzają ze sobą wiele czasu na rozmowach i - jak można się domyślać- zakoc*****ą się w sobie.Główny bohater, Walter, postanawia pojechać za swoją nową ukochaną na grecką wyspę. Coś jednak budzi jego niepokój.. Kiedy dziewczyna opowiada mu o swoim życiu i o swojej matce orientuje się, że jest ona jego córką! I tu zaczyna się prawdziwy dramat...
O jaki film chodzi i na podstawie czyjej powieści powstał?Wink
barbaros
 
kornomaniak
Barbaros ale sobie lekturę zrobiłaś. Co do pytania to na razie nie znam odpowiedzi. Jeśli mogę wrzucić coś od siebie to polecam film Rezerwat Kilka postów wczęśnij wspominał o nim Arek więc wyszukałem go i obejrzałem. Bardzo ciekawie przedstawione życie na warszawskiej Pradze.Film ogląda się z zaciekawieniem gdyż wiele scen przypominało nam nasze nowskie realia. Pozdrowionka
 
23121959
To Homo Faber. Kolejność mojego zauroczenia: najpierw lektura książki Maxa Frisha o tym samym tytule a w jakiś czas później film Volkera Schlöndorffa. Kawałek porządnego kina, chociaż nie dla amatorów strzelanek i romantycznych happy endów. Barbaros - dzięki za przypomnienie tego obrazu Smile bo wart jest obejrzenia.
 
barbaros
Oczywista, że chodzi o film "Homo Faber"na podst. powieści Maxa Frisha. Szczerze polecam film i książkę.
barbaros
 
barbaros
Wczoraj obejrzałam polski film "Rezerwat". Rzecz o młodym fotografie, któremu przyszło poznać życie "zapyziałej" warszawskiej kamienicy na Pradze i sprawy jej mieszkańców. Film bardzo prawdziwy i wart obejrzenia. Szczególnie polecam go zimmkowiWink
barbaros
 
kornomaniak
Odświeżam wątek filmowy bo tylko w tym temacie nie ma kłótni Smile
Nieodebrane połączenie - One Missed Call
Kolejny amerykański remake japońskiego kina. O ty filmie można powiedzieć jedno człowiek po seansie dziwnie patrzy na dzwoniący telefon.Jeśli widzowie przyswoją sobie ten obraz to dzwonek komórki z filmu może stać się bardzo popularnyGrin. Daje notę 5/10
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować lub nie masz konta?
Skontaktuj się z administratorem portalu - admin@miasto-nowe.com
Losowa Fotka
Ostatnie komentarze
News
Dziękuję i wzajemnie ż...
Wzajemnie Arku. Tym sz...
12 października ukaże ...
Dziesięć lat... Aż tru...
Tak jak pisze kapa - z...
Artykuły
Uzypełnienie, [url]htt...
ciekawy materiał dotyc...
[img]https://bi.im-g.p...
58Wiktoria prosze: [ur...
Arek, masz jakiś link ...
Informacja do 58Wiktor...
Dodatkowa informacja d...
Bies, masz może zdjęci...
Tak, została część bud...
Super, dziękuję. Coś n...
Fotogaleria
Poniżej link do wspomn...
Wystawa została zorgan...
Dzieki za kolejne info...
Na wystawie w zamku je...
Obecnie to juz history...
Dziękuję za informację.
Kapa daj namiar mniej ...
Nawet tyle nie zostało...
Piękne czasy, piękne m...
Portal ma się dobrze, ...
[i]Kurier Bydgoski 03-...
Kolejna publikacja z n...
[i]"Zakłada się park m...
Musi byc to gdzies udo...
Ciekawe ile osób otrzy...
Ile drzew rosło w tamt...
Ciekawy i rzetelny art...
R.I.P. (*) (*) (*)
Piękny motocykl : [url...
chyba tak ;)
Ostatnie artykuły
· Przyjaciel 1900 - 1901
· Fragmenty książki El...
· Przyjaciel 1899
· Przyjaciel 1897 - 1898
· Przyjaciel 1896
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Artykul "Utracona pr...
· Co z tym Neuenburgie...
· Rodzina Stasiewskich
· Wszelkie info o lini...
· Młynarz z Nowego Fra...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnio dodane zdjęcia

Nadanie imienia sali...

...a swego nie znacie.

Stary cmentarz

Bar Sambor

Po schodach w górę i...

Blacharz i Mistrz de...

Katastrofa samochodo...

Nowe - ośrodek przem...

Targi Meblowe w Nowe...

Otwarcie Targów Mebl...

W królestwie stolarz...

Organizatorzy Targów...

Targi Meblowe w Nowem

Katastrofa samochodo...

Z uroczystości 3- ma...

W Persie 30 XI 2019

Bzowo Restauracja M....

Planty zimą

Piękna niedziela w N...

Piękna uroczystość n...

W przyszłym roku tar...

W pomorskiej stolicy...

Królewstwo meblarzy ...

Jubileusz zasłużoneg...

Cenny zabytek histor...

Grupa członków Stron...

Sambor I gdański

Z WĘDRÓWEK PO POMORZ...

Wycieczka parowcem C...

Niespodzianka
Wygenerowano w sekund: 0.12 - 28 zapytań MySQL 16,001,642 unikalnych wizyt