Marzec 29 2024 12:09:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Download
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Szukaj
Zobacz temat
Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel » Portal Nowego nad Wisłą » Forum
 Drukuj temat
Towarzystwo Miłośników Miasta
nimius
Czy pamięta ktoś o takim towarzystwie. Jak sięgam pamięcią wstecz, w Nowem bodajże w latach 70-tych istniało Towarzystwo Miłośników Miasta Nowe.

Może ktoś wie coś na ten temat ?
 
Lord_Valgarv
hehe... ja tych lat nie pamiętam xD, bo mnie raczej jeszcze nie było na świecie xD, ale zapytam sie rodziców id zidków
[addsig]
 
http://oekaki.pl/user/profile/Lordi18/#oeid
Mafiozo
Ja tak samo nie pamietam
[addsig]
 
arek
Mysle ze smialo mozna powiedziec ze Portal jest takim Towarzystwem , swiadczy o tym to ze los naszego miasta nie jest nam obojetny czy to jego przeszlosc czy to jego przyszlosc
[addsig]
 
miasto-nowe.com
xeha
Również nie pamietam! ale czy wszyscy na portalu to milosnicy miasta?? pamietam jak paru rozpisywalo sie na temat TO MIASTO UMIERA zupelnie nie zauwazajac tego co uwagi jest warte !
[addsig]
 
arek
wszyscy moze nie ale wiekszosc mysle ze tak
[addsig]
 
miasto-nowe.com
nimius
Tak, Ceo ma rację - dzisiaj zrzeszamy się na portalach, tworząc takie towarzystwa, tyle że niezbyt to odzwierciedla jakieś działanie, tamto towarzystowo coś oprócz tego, że się spotykali- organizowali, czynnie działali..
 
nonameuser1
kapa napisal o TMM w komentarzu pod pewnym newsem "To była - jak się dzisiaj mówi - inicjatywa obywatelska. Kto chciał się zapisał. Dopiero później władza dołączyła. Władza dołączyła do Towarzystwa - nie odwrotnie. dlatego mówię, nie czekać na cud aż władza coś zrobi. Nie zrobi, bo nie ma pomysłu. Pomysły mają: dziewczyna z Rychławy, zegano, Woźnicka i wielu innych. W nich nadzieja. kapa".

ja mysle podobnie jak ceo ze dzis czyms w stylu tego towarzystwa jest ten portal. kiedys trzeba bylo sie pewnie spotykac i dyskutowac nad pomyslami, dzis mamy internet i takie dyskusje znacznie latwiej przeprowadzac na zywo, codziennie. na portalu pojawiaja sie nowe pomysly, niektore bardzo dobre. sa ludzie - prawidziw milosnicy miasta, ktorzy mimo wszytsko, czasem niezauwazeni cos robia dla miasta, dla siebie. jedynym minusem tego portalu jako towarzystwa jest to, ze w przeciwienstwie do tamtej organizacji ludzie nie potrafia sie zebrac i zorganizowac aby zrobic cos wspolnie. taki minus internetu. kazdy cos by chcial i ma pomysly ale gdy przychodzi do konkretow to malo kto jest pewnie chetny do dzialania. gdyby portalowicze zorganizowali sie tak naprawde, jak wtedy milosnicy miasta, moznaby przeprowadzac zapewne bardziej widoczne dzialania, postulowac pomysly i naciskac wladze, bo grupa zawsze ma wiekszy wplyw.

ja mysle ze z czasem powstanie dzieki temu portalowi takie towarzystwo milosnikow jak wtedy, czuc to w internetowym powietrzu, jest taka potrzeba.
 
dunder
myślę inaczej. Może rzeczywiście portal jest namiastką ToMiNo. Jeżeli jest - to tylko wirtualnym towarzystwem. Wyniki też muszą być wirtualne. Tylko wirtualne. Nie ma wystaw, konkursów, spotkań z pisarzami, biegów ulicznych - wymieniam tylko parę rzeczy zrobionych przez Tow. Mił. m. Nowego.

To, że myślę inaczej nie wyklucza mnie z portalu?
[addsig]
 
nonameuser1
ale ja sie z toba dunder zgadzam. podalem dwa punkty widzenia, ze portal dobry ale nie to samo co towarzystwo. przeczytaj uwazniej po prostu mysle ze portal moze zebrac ludzi dzieki ktorym takie towarzystwo ponownie moze powstac i prowadzic juz wymierne niewirtualnie dzialania
 
dunder
ćwierkają wróble, że może Głos Nowego przyniesie wspomnienie o ToMiNo - jak dobrze pójdzie.
[addsig]
 
kapa
dunder jak zwykle przesadziłeś....z tymi wróblami. Jakie wróble? Zapytałeś to ci powiedziałem, że może coś w Głosie wydrukują - a ty z tym lecisz na portal...
[addsig]
 
dunder
No to cały nasz kapa - napisał, w Głosie Nowego wydrukowali a Ceo zamieścił na portalu w kategorii Głos Nowego
[addsig]
 
szalupa
Świetny temat, myślę, że warto do niego wrócić Smile
Skończyły się czasy społecznej pracy, tym bardziej, że "u góry" za wszystko dostaje się pieniądze.
Mam takie wrażenie, że miasto Nowe istnieje, bo musi... ktoś kiedyś go założył i teraz z wielkim utrapieniem bez wyraźnego entuzjazmu, trzeba w nim gospodarować, jakby za karę. Dlatego nie ma efektów, przynajmniej takich, z których mieszkańcy byliby zadowoleni.
Jest jeszcze drugi wariant: Dostać stołek i spokojnie posiedzieć w nim do emeryturki, bez stresów, bez konkretnej wizji...czas szybko leci. A mieszkańcy pokrzyczą, później ucichną, bo stwierdzą, że nie warto, to i tak nic nie da...a czas leci... już wielu, takich emeryturek się doczekało i bardzo wielu się dorobiło. A my nadal narzekamy...po cichu Cool
 
bandzioras
To dobry pomysł z odświeżeniem tego tematu, zakładam, że teraz znowu zacznie się burza mózgów na Naszym portalu, ale to chyba dobrze. Trzeba by faktycznie pomówić o gołosłowności pana burmistrza, bo aż trudno napisać "naszego", skoro wszystko kończy się tylko na gadaniu. Zresztą nie tylko on działa "z góry" w taki sposób. Obiecywać to oni potrafią. ale dotrzymać słowa.. z tym jest gorzej. Wiesz co Szalupa, faktycznie często to wygląda tak, jakby to chodziło tylko o ten "drugi wariant"..Angry
 
szalupa
W naszym mieście nie czuje się gospodarza, który planuje, przewiduje, wychodzi na przeciw ludzkim potrzebom, wykorzystuje potencjał, daje szansę ludziom zdolnym. Co tu dużo mówić, prawda jest taka, że w naszym mieście przyklaskuje się miernoctwu, tłamsi się wszelką inicjatywę, która wymagałaby zaangażowania władz i podejmowania często ryzykownych decyzji, ale dzisiaj tak trzeba. W Nowem jest wiele przykładów na to, że jak się chce to można. Piszcie tutaj o tym, ja podam pierwszy lepszy przykład z brzegu- Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wiemy w jakim była stanie, a jak dzisiaj się rozwija. Dzięki operatywności prezesa, zostały umorzone długi...szczegółów nie znam, ale gospodarność widać gołym okiem, a przede wszystkim umiejętność rozwijania się, szukania nowych pomysłów i możliwości ich realizowania. I o to chodzi- twórcze i konstruktywne myślenie...tego brakuje w naszym mieście.Sad
 
aldusia
Masz rację Szalupa,ale głównym grzechem nas mieszkańców jest zawiść a to straszna przywara.To my społeczeństwo nie pozwalamy ludziom ponadprzeciętnym niczego dobrego dla miasta zrobić.Zobaczcie jakich mamy niektórych radnych i jakim cudem dostali się do Rady?No bo z nikim nie zadzierają,każdeko po pleckach poklepią i zawsze będą przytakiwać.w mieście nie tylko burmistrz sprawuje władzę.Dobra Rada może wiele,a co mamy?SadShock
 
szalupa
A to drugi aspekt Aldusia i bardzo ważny, cisza na tym forum tylko to potwierdza. Wiem, że ten portal dużo ludzi czyta i sama dostaję tzw " dobre rady", że za dużo tu piszę, że i tak nic nie osiągnę, że tylko jątrzę. Wniosek nasuwa się sam- najlepiej siedzieć cicho, każdego chwalić i stwarzać pozory.
 
spica
Zbliżają się wakacje,chciałabym życzyć dzieciom, młodzieży,nauczycielom,księżom i wszystkim nowianom wspaniałych wakacji,urlopów,wycieczek , dużo słońca,spokoju, nowych przyjażni i miłości.Obyśmy się spotkali po wakacjach cali,zdrowi i wypoczęci.A barbaros,szalupie,kapie,Ice,arkowi,satowi,zimmkowi,gumisiowi,nimiusowi i wszystkim których nie sposób wymienić życzę wspaniałej pogody i opalenizny!! I nie zapominajcie o portalu Nowego!! Jednym słowem życzę udanych wakacji!!! PA! PA! CoolCoolCool
 
szalupa
W imieniu swoim, dziękuję Ci Spica...i życzę Tobie również wspaniałych przygód w te wakacje, niech będą wyjątkowe Smile
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować lub nie masz konta?
Skontaktuj się z administratorem portalu - admin@miasto-nowe.com
Losowa Fotka
Ostatnie komentarze
News
Dziękuję i wzajemnie ż...
Wzajemnie Arku. Tym sz...
12 października ukaże ...
Dziesięć lat... Aż tru...
Tak jak pisze kapa - z...
Artykuły
Uzypełnienie, [url]htt...
ciekawy materiał dotyc...
[img]https://bi.im-g.p...
58Wiktoria prosze: [ur...
Arek, masz jakiś link ...
Informacja do 58Wiktor...
Dodatkowa informacja d...
Bies, masz może zdjęci...
Tak, została część bud...
Super, dziękuję. Coś n...
Fotogaleria
Poniżej link do wspomn...
Wystawa została zorgan...
Dzieki za kolejne info...
Na wystawie w zamku je...
Obecnie to juz history...
Dziękuję za informację.
Kapa daj namiar mniej ...
Nawet tyle nie zostało...
Piękne czasy, piękne m...
Portal ma się dobrze, ...
[i]Kurier Bydgoski 03-...
Kolejna publikacja z n...
[i]"Zakłada się park m...
Musi byc to gdzies udo...
Ciekawe ile osób otrzy...
Ile drzew rosło w tamt...
Ciekawy i rzetelny art...
R.I.P. (*) (*) (*)
Piękny motocykl : [url...
chyba tak ;)
Ostatnie artykuły
· Przyjaciel 1900 - 1901
· Fragmenty książki El...
· Przyjaciel 1899
· Przyjaciel 1897 - 1898
· Przyjaciel 1896
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Artykul "Utracona pr...
· Co z tym Neuenburgie...
· Rodzina Stasiewskich
· Wszelkie info o lini...
· Młynarz z Nowego Fra...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnio dodane zdjęcia

Nadanie imienia sali...

...a swego nie znacie.

Stary cmentarz

Bar Sambor

Po schodach w górę i...

Blacharz i Mistrz de...

Katastrofa samochodo...

Nowe - ośrodek przem...

Targi Meblowe w Nowe...

Otwarcie Targów Mebl...

W królestwie stolarz...

Organizatorzy Targów...

Targi Meblowe w Nowem

Katastrofa samochodo...

Z uroczystości 3- ma...

W Persie 30 XI 2019

Bzowo Restauracja M....

Planty zimą

Piękna niedziela w N...

Piękna uroczystość n...

W przyszłym roku tar...

W pomorskiej stolicy...

Królewstwo meblarzy ...

Jubileusz zasłużoneg...

Cenny zabytek histor...

Grupa członków Stron...

Sambor I gdański

Z WĘDRÓWEK PO POMORZ...

Wycieczka parowcem C...

Niespodzianka
Wygenerowano w sekund: 0.11 - 28 zapytań MySQL 16,001,431 unikalnych wizyt