Marzec 29 2024 11:20:02
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Download
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Szukaj
Zobacz temat
Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel » Portal Nowego nad Wisłą » Forum
 Drukuj temat
Miasto Nowe wita!
Nowe to piękne miasto, położone na skarpie ,u podnóża której toczy swoje wody Wisła. Ma swoją ciekawą historię, zabytki, ciekawe miejsca. Mogłoby się stać miasteczkiem turystycznym. Pierwsze kroki zostały już poczynione. Co jeszcze można zrobić by Nowe stało się bardziej ciekawe turystycznie,co powinno się zmienić ? Jakie miejsca pokazalibyście osobie , która przyjedzie tu pierwszy raz, by tu powracała i poleciła odwiedzenie naszego miasta innym osobom?
 
Lord_Valgarv
Co bym pokazała? Napewno wisłę o zachodzie słońca^^ najpiękniejsze miejsce latem , albo sam widok na zachód słońca^^, albo widok przed burzą nad Kwidzynem
[addsig]
 
http://oekaki.pl/user/profile/Lordi18/#oeid
arek
zachod slonca nad wisla ? ale to chyba w Nebrowie po drogiej stronie wisly. z tego co zawsze widze ze okna to nad wisla jest wschod slonca od strony wschodniej rzecz jasna . A zachod slonca jest na zachodzie czyli w kierunku Tw. góry.
[addsig]
 
miasto-nowe.com
Mafiozo
Ja najpierw pokazalbym zabytki itp. Potem troche bym ta osobe oprowadzil po Nowem i pokazalbym najciekawsze "zakatki" Nowego
 
sat
Ja uruchomiłbym zwiedzanie miasta, jego zabytków pod okiem przewodnika, na którego świetnie nadaje się p. Marek ¦liwa, wspaniały historyk, któremu od czasu do czasu (raz, dwa razy do roku) trafiają się wycieczki zorganizowane i opowiada o historii miasta.

Każda wycieczka jadąca do Gniewu, zajeżdżałaby również do Nowego.

Nasze miasto nigdy nie chciało się w ten sposób promować. Nie mogę tego zrozumieć. Mamy tyle w mieście ciekawych miejsc do pokazania...
[addsig]
 
Ika
Dopisuję się do wypowiedzi Sata, też tak myślę.

Co zrobiłabym jeszcze, gdybym miała na to wpływ ? Przywróciłabym do świetniości Planty, odbudowałabym balkon. Latem w tej chwili nie wiele można zobaczyć, bo na skarpie rosną wysokie drzewa, które zasłaniają widok. Część drzew bym wycięła, a na ich miejsce posadziła nowe, mniejsze. Udostępniłabym do zwiedzania podziemia kościoła i wieżę. We wiatraku można by było zrobić małe muzeum.

 
sat
Brawo IKA ! To podziemia mi się spodobały...oj ciekawie byłoby wędrować z kościoła do kościoła pod Rynkiem

Ale muzeum...co w nim ? Co byś tam wystawiała??



 
Mafiozo
Nie moze byc we Wiatraku muzeum niech otworza tam jakas restauracje np. na dole a u gory jakas knajpke
 
sat
Dość już pomieszczeń w Nowem do "spijania piwa i zabawy"...

Czas na KULTURĘ!
 
Ika
Sat, coś by sie znalazło. W końcu Nowe istnieje już kilka wieków, ma swoją historię. Zapewne U.M przechowuje różne eksponaty.Część może udałoby się zebrać od osób mieszkających na Rybakach , od starszych ludzi, chociażby kołowrotki, lampy, tary do prania,moździerze... Oczywiście musiałoby się znaleźć też miejsce na galerię- stare zdjęcia Nowego i prace dzisiejszych atrystów. Na pewno znalazłyby się i inne pomysły.
 
maciek
Tu trzeba wymyśleć coś bardziej dynamicznego, takie rzeczy jak składnice gratów regionalnych zwane dumnie regoinalnymi muzeami są prawie wszędzie i mało kto do nich zagląda. Nie jestem przeciw tworzeniu takich miejsc ale nie są one tym co przyciąga turystów.

Owszem po zeksplorowaniu podmiejskiego labiryntu tuneli udostępnieniu go było by czym wabić turystów
[addsig]
 
Spodobało mi się kilka propozycji:

- wejście do podziemia i na wieżę

- wycieczki z przewodnikiem (p.¦liwa sie nadaje)

- remont Plantów (to już trudniejsza sprawa)



Dorzucę coś swojego:

- aktualna broszurka informacyjna dla turystów

- jeżeli brak kasy na remont Plantów, to niech chociaż tam będzie czysto!!!!!!
[addsig]
 
sat
Wejście na wieżę to byłaby super atrakcja nie tylko dla turystów, ale i dla nas miejscowych, ale nie podejrzewam, że proboszcz zgodziłby się na udsotępnianie...mogłaby by być z tego nawet spora kasa dla kościoła



A ile nowych fotek byłoby na portal

 
Ika
A pod tym rynkiem najpierw chyba byśmy puścili turystów z łopatami

[ Edytowane przez IKA Data 08-03-2005 ]
 
Elbereth
Z tego co mi wiadomo przejscie pod rynkiem jest niesety niedostepne i sie nie da nim przejsc a pomysl z wejsciem na wieze jest naprawde fajny. W sumie gdyby moze ktos porozmawial z proboszczem to byloby to realne ale sie musi znalezc kttos odwazny Remont plantow jest rzeczywscie potrzebny ale mi osobiscie szkoda tych drzew, lepiej byloby schody naprawic ale to sie wiaze z duzymi kosztami wiec raczej nie ma co na to liczyc
 
Ika
Pisząc o podziemiach miałam na myśli np. kryptę ... Nie chciałabym wycinać wszystkich drzew na Plantach, tylko niektóre, tak by można było podziwiać nadwiślański krajobraz.
 
dumbledore
Elbereth skąd wiesz, że podziemia są niedostępne ? Na dobrą sprawe nigdy nic takiego nie słyszałem...słyszelismy wszyscy, że były jakieś przejścia między kościołami..
[addsig]
 
Elbereth
Wiem chociazby z rozmowy z panem Sliwa. Poza tym gdyby mozna bylo z nich korzystac bez zadnych przeszkod to na pewno by z tego skorzystano.
 
dumbledore
Z wejścia na wieżę możnaby od lat bez przeszkód korzystać, a jednak tego nikt nie wykorzystał jeszcze .
[addsig]
 
Lord_Valgarv
"zachod slonca nad wisla ? ale to chyba w Nebrowie po drogiej stronie wisly. z tego co zawsze widze ze okna to nad wisla jest wschod slonca od strony wschodniej rzecz jasna . A zachod slonca jest na zachodzie czyli w kierunku Tw. góry. "



No wiem, że w tamtą okolice, ale to tak fajnie wygląda jak światło słoneczne odbija się w chmurach nad wisłą, taki jakiś urok w tym jest , a wiem bo latem jestem tam codziennie


[addsig]
 
http://oekaki.pl/user/profile/Lordi18/#oeid
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować lub nie masz konta?
Skontaktuj się z administratorem portalu - admin@miasto-nowe.com
Losowa Fotka
Ostatnie komentarze
News
Dziękuję i wzajemnie ż...
Wzajemnie Arku. Tym sz...
12 października ukaże ...
Dziesięć lat... Aż tru...
Tak jak pisze kapa - z...
Artykuły
Uzypełnienie, [url]htt...
ciekawy materiał dotyc...
[img]https://bi.im-g.p...
58Wiktoria prosze: [ur...
Arek, masz jakiś link ...
Informacja do 58Wiktor...
Dodatkowa informacja d...
Bies, masz może zdjęci...
Tak, została część bud...
Super, dziękuję. Coś n...
Fotogaleria
Poniżej link do wspomn...
Wystawa została zorgan...
Dzieki za kolejne info...
Na wystawie w zamku je...
Obecnie to juz history...
Dziękuję za informację.
Kapa daj namiar mniej ...
Nawet tyle nie zostało...
Piękne czasy, piękne m...
Portal ma się dobrze, ...
[i]Kurier Bydgoski 03-...
Kolejna publikacja z n...
[i]"Zakłada się park m...
Musi byc to gdzies udo...
Ciekawe ile osób otrzy...
Ile drzew rosło w tamt...
Ciekawy i rzetelny art...
R.I.P. (*) (*) (*)
Piękny motocykl : [url...
chyba tak ;)
Ostatnie artykuły
· Przyjaciel 1900 - 1901
· Fragmenty książki El...
· Przyjaciel 1899
· Przyjaciel 1897 - 1898
· Przyjaciel 1896
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Artykul "Utracona pr...
· Co z tym Neuenburgie...
· Rodzina Stasiewskich
· Wszelkie info o lini...
· Młynarz z Nowego Fra...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnio dodane zdjęcia

Nadanie imienia sali...

...a swego nie znacie.

Stary cmentarz

Bar Sambor

Po schodach w górę i...

Blacharz i Mistrz de...

Katastrofa samochodo...

Nowe - ośrodek przem...

Targi Meblowe w Nowe...

Otwarcie Targów Mebl...

W królestwie stolarz...

Organizatorzy Targów...

Targi Meblowe w Nowem

Katastrofa samochodo...

Z uroczystości 3- ma...

W Persie 30 XI 2019

Bzowo Restauracja M....

Planty zimą

Piękna niedziela w N...

Piękna uroczystość n...

W przyszłym roku tar...

W pomorskiej stolicy...

Królewstwo meblarzy ...

Jubileusz zasłużoneg...

Cenny zabytek histor...

Grupa członków Stron...

Sambor I gdański

Z WĘDRÓWEK PO POMORZ...

Wycieczka parowcem C...

Niespodzianka
Wygenerowano w sekund: 0.09 - 28 zapytań MySQL 16,001,316 unikalnych wizyt