Marzec 19 2024 12:16:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Download
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Szukaj
Zobacz temat
Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel » Portal Nowego nad Wisłą » Forum
 Drukuj temat
Co z tym Neuenburgiem???
sopocianka
Quote:


On 2005-05-10 17:54, dumbledore napisał:

a co pamiętasz Sopocianko o Nowem? Sprawdzimy twoją wiarygodność

Pewno nie jedne wakacyje tu spędziłaś..






Pamietam wiele pozarow, bo moglam krecic (po znajomosci) syrena alarmowa przy zamku!
 
dumbledore
Tyś krewna jakiegoś strażaka ...jakie lata...konkretniej mów sopocianko..
[addsig]
 
sopocianka
nie krewna tylko to byli koledzy mojego Wujka!
 
dumbledore
Ale fajnie, że pamiętasz otwieranie drzwi do straznicy - pomaganie strażakom w nocy, podczas pożaru, bo myśmy buszowali po "górkach" przyzamkowych haha ja cię chyba kojarze sopocianko z pewną osoba, która przybywała na wakacje po rozdaniu świadectw i wyjeżdżała na koniec wakcji Dobrze pamiętasz Nowe...z wakacji
[addsig]
 
sopocianka
nie tylko z wakacji, bo w miedzyczasie tez bywalam,ale pozniej juz podroslam troszeczke i biegac nie bylo z kim.
 
kabest47
sopocianko, wziąłbym cię na barana i też pobiegał!
 
sopocianka
nie wiem w jakiej jestes kondycji i czy bys za mna nadazyl?
 
sopocianka
a czy w nowem jest jakas sciezka do biegania? trzebaby sie tym zajac!
 
kabest47
ale jakie kąty i zakątki bym przed Tobą odkrył!!!
 
sopocianka
tylko nie wiem jak to odebrac?
 
sopocianka
ale na tym miejscu powinno sie glownie zastanawiac, jak to Nowe zmienic na lepsze, a nie prywatnie...
 
kapa
UWAGA!!! Tylko w ten sposób mogę zachęcić Was do zajrzenia do galerii. W kategorii DAWNIEJ w podkatalogu Nowianie w starych fotografiach obejrzeć można wspaniałą kolekcję zdjęć rodziny Strippentow przysłane przez Ricisterna. Dziś już nikt z tej rodziny nie mieszka w Nowem. Ale była to rodznia która przez co najmniej dwa wieki zamieskiwała w naszym miasteczku. W kolekcji możemy obejrzeć trzy pokolenia od FRau Augusty do najmłodszych - w tym Ricciego np. w przedszkolu.

Z Ryśkiem - jak sie okazuje biegaliśmy po ruinach, chodziliśmy do kina objazdowego u Borkowskiego. Z Kazikiem i Heńkiem Strippentow chodziliśmy razem do szkoły - stąd oni też są w innych miejscach galerii.

Rzadko się zdarza - a naszym portalu po raz pierwszy? żeby tak kompletna dokumentacja fotograficzna jednej rodziny. Zajrzyjcie.
[addsig]
 
Obejrzałęm kolekcję. Faktycznie to dość ciekawe. Nikt z tej rodziny już tu nie miaszka. Pewnie nikt nie zagląda na Portal, ale my o nich dyskutujemy. Prócz tego, że zamieszkiwali Nowe przez 2 wieki, czy zasłużyli się czymś szczególnym? W polskich stronach na Google nie ma nic pod hasłem "Strippent".

[ Edytowane przez paki Data 02-06-2005 ]
 
animag
Mylisz się Paki, oni tu siedza co dnia na portalu
 
kapa
Paki zajrzyj w Galerii do Wizytowek i znajdziesz tam Jana Strippentowa i jego zakalad na Sądowej 13. Ten zaklad po wojnie stał sie zaczątkiem NFM - zaklad przy 19 lutego Czuwaj!
[addsig]
 
Ricistern
paki- nie ma zamiaru cie przekonywac jak dlugo moja rodzina mieszkala w tym miescie, gdyz to raczej jest "nasza" prywatna sprawa, ale jest jedno "ale"- pochwal sie swoimy korzeniami... Nie biez tego zlosliwie, a raczej jako male przywiazanie do miejsca gdzie sie urodzilem. Rici
 
rudy_ment
Myślałem, że po to jest ten portal aby nowianie mogli spojrzeć za siebie i przed siebie. Chyba nie jest ważne kogo rodzina jak długo mieszka tu nad Wisłą - czy kilkaset, czy 60 lat jak moja, czy jeszcze krócej - wszyscy są, byli neuenburczykami.

Dr. Neumanna nie wśród żywych, burmistrza Kuchczyńskiego, biskupa Rednera, burmistrza Werdena (XVI w) też - czy znaczy że nie mamy o nich myśleć, wspominać - bo urodzili się ciutek wcześniej niż my?

Chwalmy się naszymi przodkami. Tacy tylko tu żyli nie ma drugiego takiego Nowego/ Neuenburga - chociaż kłociliśmy się z ich nadmiaru.
 
maciek
Kazdy mieszkaniec nie zaleznie od tego jak dlugo zyl w Nowem wlozyl wen czesc swego zycia.

Ja choc sie w Nowem nie urodzilem choç mieszkalem w nim tylko 15 pierwszych lat swego zycia czuje sie zagladajac na portal jakbym znów mial troche korzeni, co znacznie poprwaia mi nastruj.

ZAKOPMY WSZTSTKO TO CO ZLEGO STALO SIE PO WOJNIE, NIE DZIELMY NOWIAN NA TUBTLCÓW, BOSYCH ANTKÓW I INNYCH PRZYJEZDNYCH.

Moje uszanowanie Rici,
[addsig]
 
animag
Chyba nikt tu nie robi takich podziałów Maciek.

Ja nie zauważyłam tego - bosy czy nie bosy Antek, kociewiak, czy Kaszub, warszawiak czy nowianin..wsio rawno.

Ten portal spaja wszelakie maści, i miło oglądać fotki wrzucone przez Ricciego, Kabesta,Kapę..słuchac wspominek Danki pod fotkami, obejrzeć rodzinkę Streppentowów..i wiedzieć, że zaczątek ich warsztatu był podestem dla PFM Nowe, a później KLOSE...

 
kabest47
jako stary oldbird, w moim Neuenburgu, dzięki portalowi jestem jak u siebie, jakbym nigdy stąd nie wyleciał, to dzięki wspomnieniom Mchrisa, Kapy, Riciego, trochę jeszcze Satowi, ale także, dzięki wspólczesnym środkom, realizowanym przez Zimmka, Ceo, Mafioso, neuemastera, przypomnieniom IKI, komentarzom wielu, wielu anonimowych? i dociekliwych znajomych i nieznajomych.

ale z tym miejscem wiąże mnie nie tylko miejsce urodzenia. część doświadczeń z dzieciństwa i młodości rozwlekłem w różnych postach, komentarzach, spostrzeżeniach i złośliwościach tu zamieszczonych.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować lub nie masz konta?
Skontaktuj się z administratorem portalu - admin@miasto-nowe.com
Losowa Fotka
Ostatnie komentarze
News
Dziękuję i wzajemnie ż...
Wzajemnie Arku. Tym sz...
12 października ukaże ...
Dziesięć lat... Aż tru...
Tak jak pisze kapa - z...
Artykuły
Uzypełnienie, [url]htt...
ciekawy materiał dotyc...
[img]https://bi.im-g.p...
58Wiktoria prosze: [ur...
Arek, masz jakiś link ...
Informacja do 58Wiktor...
Dodatkowa informacja d...
Bies, masz może zdjęci...
Tak, została część bud...
Super, dziękuję. Coś n...
Fotogaleria
Poniżej link do wspomn...
Wystawa została zorgan...
Dzieki za kolejne info...
Na wystawie w zamku je...
Obecnie to juz history...
Dziękuję za informację.
Kapa daj namiar mniej ...
Nawet tyle nie zostało...
Piękne czasy, piękne m...
Portal ma się dobrze, ...
[i]Kurier Bydgoski 03-...
Kolejna publikacja z n...
[i]"Zakłada się park m...
Musi byc to gdzies udo...
Ciekawe ile osób otrzy...
Ile drzew rosło w tamt...
Ciekawy i rzetelny art...
R.I.P. (*) (*) (*)
Piękny motocykl : [url...
chyba tak ;)
Ostatnie artykuły
· Przyjaciel 1900 - 1901
· Fragmenty książki El...
· Przyjaciel 1899
· Przyjaciel 1897 - 1898
· Przyjaciel 1896
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Artykul "Utracona pr...
· Co z tym Neuenburgie...
· Rodzina Stasiewskich
· Wszelkie info o lini...
· Młynarz z Nowego Fra...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnio dodane zdjęcia

Nadanie imienia sali...

...a swego nie znacie.

Stary cmentarz

Bar Sambor

Po schodach w górę i...

Blacharz i Mistrz de...

Katastrofa samochodo...

Nowe - ośrodek przem...

Targi Meblowe w Nowe...

Otwarcie Targów Mebl...

W królestwie stolarz...

Organizatorzy Targów...

Targi Meblowe w Nowem

Katastrofa samochodo...

Z uroczystości 3- ma...

W Persie 30 XI 2019

Bzowo Restauracja M....

Planty zimą

Piękna niedziela w N...

Piękna uroczystość n...

W przyszłym roku tar...

W pomorskiej stolicy...

Królewstwo meblarzy ...

Jubileusz zasłużoneg...

Cenny zabytek histor...

Grupa członków Stron...

Sambor I gdański

Z WĘDRÓWEK PO POMORZ...

Wycieczka parowcem C...

Niespodzianka
Wygenerowano w sekund: 0.10 - 28 zapytań MySQL 15,968,443 unikalnych wizyt