Kwiecień 19 2024 08:58:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Download
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Szukaj
Zobacz temat
Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel » Portal Nowego nad Wisłą » Forum
 Drukuj temat
Czy Jacek Soplica był w Nowem??????????????????
..chyba co niektórzy dla "ilości" i dla gwiazdek- tak to można zrozumieć..
 
kotlet
Ale nie wszystcy. Niektórzy po prostu wymieniają opinie.
[addsig]
 
maciek
Był albo nie był to było pytanie.

Nie o gwiazdki.

Gdzie ta tabakiera, tabaka ta gdzie.

Ja wierzę Dundrowi.

Skwerek Jacka Soplicy wyrychtować z miejscem do zażywania tabaki. Może mieć Szczebrzeszyn pomnik świerszcza to co nam szkodzi Jacek Soplica?
[addsig]
 
kotlet jestes glownym podejrzanym o pisanie dla gwiazdek , popatrz na swoje wypowiedzi , czemu nie rozwijasz wypowiedzi ? jesli tylko tyle masz do napisania to nie pisz poprostu na sile . Napisz pozniej moze jak cos do glowy konkretnego i znaczacego dla dyskusji przyjdzie ci do glowy ! myslisz ze chce nam sie czytac twoje trzy slowne zdania ? i co z tego ze masz juz dwie giwazdki ? ja mam to w dupie , mozesz miec nawet 5
 
kotlet
Myśl soie jak chcesz. Nie wiem kim jestes. Widać że się wstydzisz, chociaż nie wiem czego. Myślę że moglibyśmy pogadać jeżeli sie zarejestrujesz. A tak wogóle to forum chyba nie jest do załatwienia prywatnych spraw. Mamy tu pisać swoje zdania. Dlatego jak chcesz o tym pogadać zapraszam na moje gg.



I mam nadzieje że sie porozumiemy i rozwiążemy twoj problem.
[addsig]
 
maciek
W tym poscie rozwiązujemy problem Jacka Soplicy, tabakiery a nie gwiazdek kotletowych do cholery.
[addsig]
 
kotlet
Brawo Maciek!!! JA tam nie wypowiadam się na ten temat. Wolę zostawić to komuś, kto sie na tym zna.
[addsig]
 
Maciek okazał się na koniec poetą. Wali prawdę aż się kurzy - widać że lubi Jacka; nie znosi szarży w postaci gwiazdek....
 
kapa
Do dundra:

zadałeś kilka pytań.Jak wnoszę z tego postu nie obca jest ci historia=zainteresowanie dziejami J.S. o tym zaświadcza.

Niewielu młodych interesuje się dziejami miejsc gdzie przebywają.Akurat Nowe ma świetną przeszłość. Na niektóre swoje pytania znajdziesz odpowiedź na tym portalu. Przejrzyj galerię - tam są cmentarze i ich resztki. W odezwie gen. Dąbrowskiego(tego, którego Robak częstował tabaką) znajdziesz różnych wyznawców obok siebie mieszkających.

Nie zawsze było tak jak dzisiaj - jednakowo. Tylko wyznawcy jednego Kościoła. Na tym polega fenomen historii - że utrwala wszystko. Po wiekach budzi ciekawość to, co dzisiaj jest nudne. Pzdr. Szukaj i porównuj...
[addsig]
 
dunder
Do Kapy:

Pracę zadaną wykonałem. Widziałem synagogę obok Bramy Grudziądzkiej w galerii. Jak to możliwe, że ślad nie został. Widziałem też resztki cmentarzy. Zapaliłem świeczkę....

Z odezwy gen. Dąbrowskiego podobają mi się dwa zdania:

1.Holendrzy, Niemcy i jakiejkolwiek religii i rodu ludzie zamieszkali na ziemi polskiej,

2.Wy zaś Polacy, którzy wyznajecie religię katolicką pomnijcie, że przychodnie na waszej osiedli ziemi, przez wspólne dla kraju obowiązki, stali się waszemi bracią.

Masz Kapa rację tego nie uczymy się w szkole. Tam hista to piła.....
[addsig]
 
maciek
Czas najwyższy by nauczyciele historii skoro już mogą bardziej decydować o programie wprowadzili do głow uczniów trochę lokalnej historii bo ciekawą ona jest bardzo. Dzieciaki wiedzą kto do kogo i o której wystrzelił w wojnie secesynej w USA a nie wiedzą że idąc rano do szkoły mijają miejsca naznaczone radością pracą cierpieniem i krwią wielu narodów wyznań i kultur które w tym małym tyglu egzystowały sobie z miejszym czy większym powodzeniem.
[addsig]
 
kapa
Nie śledzę innych debat. Nie nadążam za młodymi. W konkurencji Jacek Soplica - Ty i dunder wyróżniliście się bardzo. To była zabawa - widzę. Ale Wasze czaszki pracowały na najwyższych obrotach. Dlatego to wyróżnienie i gratulacje. Od koszałka.
[addsig]
 
Wydobywam na wierzch, żeby przypomnieć wspaniały pomysł Maćka ze skwerkiem Jacka Soplicy w Nowem i jako atrakcją zażywanie tabaki - to dla rajców; niech skorzystaja...
 
Jeżeli Jacek Soplica był w Nowem to Wsio w pariadkie; OK; wszystko w porządeczku tak 3mać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Żle piszesz wsio w pariadke
 
Do adminów pytanie: czy portal nie jest zainfekowany? Jakikolwiek temat nie jest ruszony to prędzej czy później pojawia się facet z problem ortografii. Jeżeli to nie robal ani wirus - to wsio w pariadke. Pewnie jakiś niedouk sakramencki i upierdliwy; typ bezmuzgówca. Przeżyjemy WSio w PARIADOKU - tłumoku....
 
maciek
Mózgowca bezuzgowca co to ma za znaczenie.

Napisz tekst cyrylicą i będzie po problemie.

Jacek Soplica by się tym nie przejmował tabaki na skwerku by zażył czego jemu, wam i sobie rzyczę.
[addsig]
 
dunder
Nie wiem czy nie naraziłbym się pisząc cyrylicą. Ale JAckowi Soplicy była ona rzeczywiście nie obca. Zresztą jak przypatruję sie naszym przodkom to stwierdzam, że na wielu rzeczach nie tylko się znali. Byli Europejczykami pełną gębą - jeździli po niej wzdłuż i wszerz nie tylko w czasach Bellony.
[addsig]
 
dunder
Maciek jest nieźle - wystarczy,że zajrzysz do Galerii - Koncerty; tam prezentowana jest wizja Dni Nowego 2005.

WARTO ZAJRZEĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
maciek
Widziałem widziałem czas zaczynać remont bądź zalać fosę
[addsig]
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować lub nie masz konta?
Skontaktuj się z administratorem portalu - admin@miasto-nowe.com
Losowa Fotka
Ostatnie komentarze
News
Dziękuję i wzajemnie ż...
Wzajemnie Arku. Tym sz...
12 października ukaże ...
Dziesięć lat... Aż tru...
Tak jak pisze kapa - z...
Artykuły
Uzypełnienie, [url]htt...
ciekawy materiał dotyc...
[img]https://bi.im-g.p...
58Wiktoria prosze: [ur...
Arek, masz jakiś link ...
Informacja do 58Wiktor...
Dodatkowa informacja d...
Bies, masz może zdjęci...
Tak, została część bud...
Super, dziękuję. Coś n...
Fotogaleria
Poniżej link do wspomn...
Wystawa została zorgan...
Dzieki za kolejne info...
Na wystawie w zamku je...
Obecnie to juz history...
Dziękuję za informację.
Kapa daj namiar mniej ...
Nawet tyle nie zostało...
Piękne czasy, piękne m...
Portal ma się dobrze, ...
[i]Kurier Bydgoski 03-...
Kolejna publikacja z n...
[i]"Zakłada się park m...
Musi byc to gdzies udo...
Ciekawe ile osób otrzy...
Ile drzew rosło w tamt...
Ciekawy i rzetelny art...
R.I.P. (*) (*) (*)
Piękny motocykl : [url...
chyba tak ;)
Ostatnie artykuły
· Przyjaciel 1900 - 1901
· Fragmenty książki El...
· Przyjaciel 1899
· Przyjaciel 1897 - 1898
· Przyjaciel 1896
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Artykul "Utracona pr...
· Co z tym Neuenburgie...
· Rodzina Stasiewskich
· Wszelkie info o lini...
· Młynarz z Nowego Fra...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnio dodane zdjęcia

Nadanie imienia sali...

...a swego nie znacie.

Stary cmentarz

Bar Sambor

Po schodach w górę i...

Blacharz i Mistrz de...

Katastrofa samochodo...

Nowe - ośrodek przem...

Targi Meblowe w Nowe...

Otwarcie Targów Mebl...

W królestwie stolarz...

Organizatorzy Targów...

Targi Meblowe w Nowem

Katastrofa samochodo...

Z uroczystości 3- ma...

W Persie 30 XI 2019

Bzowo Restauracja M....

Planty zimą

Piękna niedziela w N...

Piękna uroczystość n...

W przyszłym roku tar...

W pomorskiej stolicy...

Królewstwo meblarzy ...

Jubileusz zasłużoneg...

Cenny zabytek histor...

Grupa członków Stron...

Sambor I gdański

Z WĘDRÓWEK PO POMORZ...

Wycieczka parowcem C...

Niespodzianka
Wygenerowano w sekund: 0.08 - 28 zapytań MySQL 16,041,881 unikalnych wizyt